Gabinet Dentystyczny

”Nowy Świat”

Gliwice, ul. Nowy Świat 47

Strona główna

O nas

Galeria

Oferta

Rejestracja

Kontakt


O nas...

Lek. dent. Wojciech Palewicz
Jest członkiem Śląskiej Izby Lekarskiej i posiada
prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty nr 1983813
Możesz to zweryfikować w centralnym Rejestrze Lekarzy Dentystów
Zdjęcie lekarza dentysty Renata Błaszków
asystentka stomatologiczna
W gabinecie "Nowy Świat" pracuje
prawie od początku jego działalności. Wcześniej pracowała w dwóch innych gabinetach stomatologicznych.
zdjęcie asystentki dentysty

Wojciech Palewicz ukończył studia stomatologiczne na Śląskiej Akademii Medycznej w czerwcu 2004 r. W czasie studiów czynnie uczestniczył w pracach studenckich kół naukowych; później brał udział w licznych podyplomowych kursach i konferencjach naukowych. Oprócz tego prenumeruje specjalistyczną prasę stomatologiczną, aby dostarczyć swoim pacjentom opieki na najwyższym poziomie.
Od 2005 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i bierze regularnie udział w jego spotkaniach.
Katarzyna Promny
higienistka stomatologiczna
W gabinecie "Nowy Świat" pracuje od 2009 r. Wykonuje zabiegi usuwania kamienia nazębnego, piaskowania i fluoryzacji.
zdjęcie higienistki stomatologicznej Kasi
Dyplom higienistki stomatologicznej Kasi

Dyplomy z kursów stomatologicznych:


Obudowa zeba po leczeniu kanalowym Tow. Dysfunkcji Narzadu zucia Protetyka Stomatologiczna Wyciski w protetyce Zeby zatrzymane Prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty Ochrona radiologiczna w stomatologii Rentgen w gabinecie stomatologicznymSympozjum dentysty praktyka Preparacja z^ebów pod korony pe^3noceramiczne Certyfikat sympozjum endodontycznego Pulp-Fiction Diagnostyka i leczenie periodontologiczne Certyfikat sympozjum endodontycznego Pulp-Fiction dla lekarzy dentystówJakie uprawnienia daje tytuł lekarza dentysty (stomatologa)? 


Publikacje

syn - być może przyszły stomatologcórka - być może przyszła dentystka
Prywatnie mieszka wraz z żoną i dwójką dzieci w Gliwicach. W wolnych chwilach żegluje i fotografuje.


Jego marzeniem jest napisać doktorat ze stomatologii na uniwersytecie Harvarda oraz ukończyć studia podyplomowe dla dentystów na uniwersytecie Rochester.


Gabinet stomatologiczny
przy ulicy Nowy Świat 47 istnieje od 1993 r. Na początku były w nim 2 fotele dentystyczne, ale dla większego komfortu pacjentów i personelu zrezygnowano z jednego stanowiska. Swego czasu wejście do gabinetu było z lewej strony, a nie od frontu. W 2007 roku w gabinecie przeprowadzono gruntowny remont i częściowo go przebudowano. Od tego momentu większa i ładniejsza jest poczekalnia, która dzięki tym zmianom zyskała dwa okna. W 2008 r. Gabinet "Nowy Świat" uzyskał dotację z UE na zakup nowoczesnego sprzętu stomatologicznego. Dzięki temu w następnym roku zakupiono stomatologiczny aparat rentgenowski marki Kodak oraz radiowizjografię tego samego producenta, umożliwiającą wykonywanie prześwietleń zębów techniką cyfrową, która umożliwia natychmiastowy obraz na ekranie monitora, a także pozwala kilkukrotnie obniżyć dawkę promieniowania otrzymaną przez pacjenta.
Drugim ważnym zakupionym urządzeniem był endometr japońskiej firmy Morita, pozwalający na wyjątkowo precyzyjne wyznaczenie długości kanału i dokładne opracowanie go narzędziami maszynowymi ze stopu niklowo-tytanowego.

Do tej pory stonę odwiedziło osób.